Táplálkozási tanácsadás folyamata
Az Epigenic diet szemléletében a táplálkozási tanácsadást megelőzően szükséges egy alapos állapotfelmérés. Ahhoz, hogy elegendő információval rendelkezzek a kiindulási állapotodról és hatékonyan tudjak segíteni, arra kérlek, hogy elsőként töltsd ki az állapotfelmérő kérdőívet és küldj nekem egy három napos táplálkozási naplót az elérhetőségeiddel. Ha ezzel megvagy, felveszem Veled a kapcsolatot, hogy megkezdjük az együttműködést a közösen megállapított céljaid elérése érdekében.
Állapotfelmérő kérdőív kitöltése, 3 napos táplálkozási napló
Első, állapotfelmérő konzultáció
A második konzultáció alkalmával készítünk egy tervet a közös munkáról, átbeszéljük az étrend (és étrendkiegészítők) lehetőségeit.
Mi az a 3 napos táplálkozási napló és miért kell?
A három napos táplálkozási napló két hétközbeni és egy hétvégi nap során feljegyzett összes elfogyasztott ételt és italt (és étrendkiegészítőt, gyógyszert) tartalmazza, minél pontosabb mennyiségekkel. Első körben elég csak megbecsülnöd, nem kell méregetni. Ez segít nekem, hogy bepillantást nyerjek az étkezési szokásaidról nagyvonalakban.
Két hétköznap, egy hétvégi nap
összes étkezése, itala, étrendkiegészítője, gyógyszere, időpontokkal, mennyiségekkel.
Elég megbecsülni
Elsőre nem kell mérgeteni, csak megismerni a módszert. Szóval csak becsüld az elfogyasztott mennyiségeket! Persze ha már eleve vezeted valamilyen alkalmazásban az étkezéseidet, az szuper, megoszthatod velem azt is.
Út a tudatosság felé
Az életmódváltás alapja a tudatosság és a kitartás. A táplálkozási napló az első lépés. Lehet, hogy elsőre nehéznek, terhesnek tűnik, de ha már kellő tudással és rutinnal rendelkezel, nem kell majd vezetni. Számomra azonban szükséges, hogy betekintést nyerjek az étkezési szokásaidba és hatékonyan tudjak segíteni.
Holisztikus szemlélet, funkcionális, személyre szabott megközelítés
Napjainkban elképesztően nagy méreteket ölt a táplálkozással, életmóddal összefüggő nem fertőző megbetegedések száma. Az egyértelmű megbetegedések mellett azonban a nem megfelelő életmód, táplálkozás szerteágazó és nagyon változatos, “alattomos”, szinte észrevétlen tünetekben tud megnyilvánulni, olyannyira, hogy egyes tünetek elterjedtségük okán már “normálisnak” minősülnek társadalmi szinten (puffadás, reflux, fejfájás, hasmenés, székrekedés, ételérzékenységek, fájdalmas menstruáció stb.).
Holisztikus megközelítésben célom, hogy fokozzam a tudatosság iránti igényt, szempontokat adjak a kritikus gondolkodáshoz, az egészségmegőrzéshez, betegségmegelőzéshez. Az egyéni adottságokat, körülményeket figyelembe véve adok segítséget az ideális táplálkozás, életmód kialakításában és fenntartásában.
Az állapotfelmérő kérdőív kitöltése segít megismerni a kiinduló állapotot.
Az első konzultáció alatt átbeszéljük az állapotfelmérő kérdőívet és a táplálkozási szokásaidat, életmódodat. Eldöntjük, hogy tudnánk-e együtt dolgozni illetve megállapodunk az esetlegesen szükséges elvégzendő vizsgálatokban (és/vagy szakorvos felkeresésében).
Ha nem csupán általános érdeklődésből keresel meg, akkor a második konzultáció alkalmával már a kiegészített eredmények birtokában készítünk egy tervet a közös munkáról, átbeszéljük az étrend (és étrendkiegészítők) lehetőségeit.
Mire számíthatsz a tanácsadáson?
Holisztikus megközelítésre, személyre szabott segítségre, amelyet az életkörülményeid és lehetőségeid figyelembevételével alakítunk ki. A fenntartható életmódváltás része a tudatosság, hogy megértsd, mi milyen hatással van rád és miért. A konzultációk során várhatóan az ismereteid is bővülni fognak, ami szemléletváltást is magával hozhat.
Személyre szabott étrend
Az aktuális helyzeted és állapotodat figyelmbevéve alakítjuk ki közösen (akár további szakemberek bevonásával), lépésről lépésre a számodra ideális és fenntartható táplálkozási szokásokat.
Támogatói háttér
Az együttműködés része a támogatás is, hiszen az új szokások megszilárdítása időigényes és a folyamat során lehetnek nehézségeid, kérdéseid, amivel bátran fordulhatsz hozzám.
Ismeretátadás
Tanárként különösen fontosnak tartom az ismereteink bővítését. Hiszek a tudás erejében, ami megalapozza kritikus gondolkodásra való készségek fejlődését. Az ok-okozati összefüggések átlátása, a szemléletformáló együttműködés hatékonyabban alakít ki egy olyan egészséges(ebb) életmódot számodra, amely hosszútávon is fenntarható, mert természetessé válik.
Miért epigenic diet?
Hajlamosak lehetünk betegségekre vagy akár hosszabb életre, de az életmódunkkal (kihatva az epigenetikai jellemzőinkre) változtathatunk az esélyeken. Tehát elképzelhető, hogy egyáltalán nem alakul ki bennünk az a betegség, amire hajlamosak vagyunk vagy éppen ellenkezőleg, nem fogunk sokáig élni, ha annyira egészségtelen az életmódunk.
Fogantatásunk pillanatában egy meghatározott génállománnyal rendelkezünk, azonban ez a legtöbb esetben csak egy tartományt jelöl ki a tulajdonságainkra nézve, amin belül a genetikai állományunk, a DNS-ünk bázis sorrendjének változtatása nélkül, az epigenetika szintjén beavatkozva van mozgási lehetőségünk.
Számodra mi a legjobb étrend?
Kapcsolat
epigenicdiet (kukac) gmail.com